81 éve játszott először vb-döntőt a magyar válogatott

81 éve játszott először vb-döntőt a magyar labdarúgó-válogatott

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!

Döntőt játszott a magyar válogatott az 1938-as vb-n

Sárosi György és Giuseppe Meazza

A döntő

Hatalmas sikernek számított, hogy Magyarország döntőt játszhatott. Ilyen magaslatra még sosem ért el a válogatott és a közönség bizakodott a világbajnokság megnyerésében, holott talán ez az olasz csapat ellen irreális elvárás volt. Ráadásul 13 éve nem sikerült győznünk ellenük. A döntő előtt a szövetségi kapitány változtatott a csapatban, a hátvédsorban és a középpályán is. A mérkőzés elején már potyogtak a gólok. A magyar csapat a 6. percben hátrányba került, de Titkos rá két percre egalizált. 10 perccel később az olaszok ismét vezettek, majd előnyüket megduplázva már 3–1 volt az eredmény. A hajrában a magyarok még Sárosi góljával visszatértek a meccsbe, de megszületett ezután a negyedik olasz gól is. A mérkőzés után a magyarok is elismerték, hogy a jobbik, erősebb, jobban játszó csapat győzött. Dietz Károly szövetségi kapitány nem mondott le közvetlenül a világbajnokság után csak egy évvel később. Apró szépségtapasz, hogy a góllövőlistán Zsengellér második 6 góllal, Sárosi 5 góllal harmadik lett.

hirdetes

Győzelmével Olaszország megvédte világbajnoki címét. Vittorio Pozzo az eddigi egyetlen, aki két világbajnokságot nyert edzőként.

Összeállítások:
Olasz válogatott: Olivieri – Foni, Rava – Serantoni, Andreolo, Locatelli – Biavati, Meazza (c), Piola, Ferrari, Colaussi

hirdetes
Magyar válogatott: Szabó – Polgás, Bíró – Szalai, Szűcs, Lázár – Sas, Zsengellér, Sárosi (c), Vincze, Titkos
Gólszerzők: Colaussi (6., 35.), Piola (16., 82), illetve Titkos (8.) Sárosi (70.)

A magyar válogatott vb-kerete: 1 Szabó, 2 Korányi, 3 Bíró S., 4. Lázár, 5 Turay, 6 Szalay, 7 Sas, 8, Zsengellér, 9 Sárosi Gy. (csapakapitány), 10 Toldi, 11 Kohut, 12 Háda, 13 Polgár, 14 Szűcs, 15 Balogh, 16 Vince, 17 Titkos, 18 Pálinkás, 19 Bíró M., 20 Dudás, 21 Cseh., 22 Sárosi B., Szövetségi kapitány: Dietz Károly

Az 1938-as világbajnokság volt az utolsó torna a II. világháború kitörése előtt.