Percről percre a kajak-kenu VB-ről

Sz.F.
hirdetes

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!

Élőben közvetítjük a kajak-kenu világbajnokság szombati napját, ahol minden egyes döntőben van magyar érdekeltség! Bízunk benne, hogy sok-sok érmet gyűjtenek a magyar versenyzők!

A pénteki napon két aranyérmet, és egy bronzot szerzett a magyar küldöttség, szombaton pedig újabb három aranyéremmel gazdagodott a gyűjtemény! Holnap jönnek az újabb döntők, bízunk a további sikerekben!

14:26 – Tóth Dávid, Bogár Gábor, Ilyés Róbert, Ciener Benjámin

Az ötös pályán indultak el a magyarok az utolsó döntőben, ahol 1000 méter táv várt a mezőnyre. A német hajó rajt-cél győzelmet aratott, nem tudta őket megszorítani senki, a magyarok pedig sajnos csak a hatodik helyen végeztek.

14:18 – Sarudi Pál, Kiss Balázs, Kiss Tamás, Takács Mihály nyolcadik hely

A nyolcas pályáról vágott neki a futamnak a magyar csapat, ahol sajnos többen is esélyesebbnek számítottak nálunk. A szélállás sem kedvezett nekünk, viszont a rajt után tudtuk tartani a lépést a mezőnnyel. A legesélyesebbnek tartott oroszokat nem lehetett megverni, ők végeztek az első helyen, a magyar hajó végül a nyolcadik helyen zárt.

14:04 – Kárász Anna, Kozák Danuta VILÁGBAJNOK!

A várakozásoknak megfelelően magyar címvédés született 500 méteren, Kárász Anna és Kozák Danuta szenzációs versenyzéssel végeztek az első helyen! A rajt nagyon rosszul sikerült, de a táv második felében beerősítettek, és maguk mögé utasították az új-zélandi duót, 23 ezreddel sikerült őket megverni, gratulálunk!

13:57 – Balaska Márk, Birkás Balázs VILÁGBAJNOK!

hirdetes

Balaska Márk és Birkás Balázs is hatalmas tempót produkált 200 méteren, fantasztikus futamon vannak túl és meg van az újabb aranyérem! GRATULÁLUNK, szenzációs döntő volt!

13:44 – Hagymási Réka, Szabó Ágnes negyedik hely

Hagymási Réka és Szabó Ágnes óriási csatát vívtak női 200 méteren, végül a negyedik helyen értek célba. A dobogoó legfelső fokára a német kettes állhat fel.

13:37 – Balla Virág ötödik

200 méteren indult el Balla Virág, és végül kicsivel, de lecsúszott az éremről, azért nagyon szép eredménnyel ért célba az ötödik helyen. Mindössze két ezreddel előzte meg az negyedik helyezett, ez is mutatja, hogy mennyire szoros volt a befutó.

13:35 – Kozák Danuta nyakában az aranyérem!

Ma először szólalt meg a magyar Himnusz, Kozák Danuta tiszteletére!

13:21 – Kopasz Bálint Negyedik

Kopasz Bálint a hármas pályán vághatott neki a férfi kajak 1000 méteres távjának. Az ötös pályán versenyző portugál Fernando Pimenta végig vezetve nyerte meg a futamot, Bálint a verseny utolsó szakaszában nagyon rákapcsolt, de a dobogóról lecsúszott, így is a nagyon szép, negyedik helyen ért célba!

13:11 – Bodonyi András hetedik

Bodonyi András hatalmas csatában jutott az 1000 méteres döntőbe, ahol a kettes pályán indulhatott el. Az esélyeknek megfelelően sajnos nem szerzett érmet András, de végig nagyon szépen versenyzett, és végül hetedik lett. A futamot a német Sebastian Brendel nyerte.

hirdetes

13:03 – Kozák Danuta világbajnok!

Nem kellett sokáig várni az első aranyéremre, Kozák Danuta a várakozásoknak megfelelően megverte az egész mezőnyt kajak egyes 500 méteren! A második helyen az új-zélandi Lisa Carrington végzett, a táv feléig fej-fej mellett haladtak, ekkor Danuta erősített és maga mögé utasította ellenfelét. Gratulálunk!

Összesen kilenc futamban szurkolhatunk a magyaroknak ezen a napon, nézzük időrendi sorrendben a futamokat:

• 13:03 K1 500, nők – Kozák Danuta
  • 13:11 C1 1000, férfiak – Bodonyi András
  • 13:21 K1 1000, férfiak – Kopasz Bálint
  • 13:37 C1 200, nők – Balla Virág
  • 13:44 K2 200, férfiak – Hagymási Réka, Szabó Ágnes
  • 13:57 K2 200, férfiak – Balaska Márk, Birkás Balázs
  • 14:04 K2 500, nők – Kárász Anna, Kozák Danuta
  • 14:18 C4 500, férfiak – Sarudi Pál, Kiss Balázs, Kiss Tamás, Takács Mihály