Kenyai és magyar siker a Budapest Félmaratonon

KG
hirdetes

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!

Közel tízezren húztak futócipőt, hogy teljesítsék a 34. Wizz Air Budapest Félmaratont. A férfiaknál kenyai, a nőknél magyar győzelem született.

A férfiaknál a kenyai Laban Cheruiyot, a nőknél Kácser Zita nyerte vasárnap a 34. Wizz Air Budapest Félmaratont. A legjobb magyar a férfiaknál Csere Gáspár volt, aki egymás után másodszor védte meg bajnoki címét. A nők mezőnyében a debreceni hosszútávfutó, Kácser Zita ötödször szerezte meg a táv aranyérmét.

Az egyéni versenyre 9798-an neveztek, köztük több mint 2600 külföldi futó, 84 országból. A magyar résztvevők több mint 850 településről érkeztek.

Több mint 1300 futó először próbálkozott a 21,1 kilométeres táv teljesítésével, köztük volt a tavasszal visszavonult válogatott kézilabdázó, Nagy László (időeredménye 1:59:48 óra).

hirdetes

Rajthoz állt az esemény védnökei közül Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (1:30:39), Révész Máriusz Aktív Magyarországért felelős kormánybiztos, továbbá Váczi Eszter jazzénekesnő, Cser Krisztián operaénekes, Gyöngyösi Levente zeneszerző, Hámori Máté karmester, Zacher Gábor toxikológus, Németh Balázs híradós műsorvezető, illetve Staicu Simona ötszörös maratoni magyar bajnok futó.