1987. január 12-én arra ébredt az ország, hogy szinte teljesen járhatatlanná váltak az utak. 3 napig egyfolytában havazott. A több mint 100 éves hidegrekord is megdőlt.
Sűrű hóesésben és rekord hidegben érkezett Budapestre Lucelia Santos, vagy ahogyan a világ ismerte Izaura. A Brazil szappanopera sztár minden idők legkeményebb telén látogatott Magyarországra. 1987 januárjában ugyanis a hegyeket 77 cm-es, az ország legnagyobb részét 20-40 cm-es hótakaró borította. Az utakon kétméteres hótorlaszok is előfordultak. Az M7-es autópálya járhatatlan hósivataggá változott.
A képen látható buszsofőr épp 12 órája vesztegel az elakadt autóbuszban. A megrekedt gépkocsik százait láthatatlanná tette a hó. Székesfehérvár elzáródott a külvilágtól és országszerte több száz település vált megközelíthetetlenné. A következő oldalakon több videót is mutatunk arról milyen is volt 1986-87 telén az az istenigazi tél! :)
Több helyen nemcsak az utakat kellett kiszabadítani a hó fogságából. A falvak, városok egy része áram nélkül maradt, a napi földgázfogyasztás pedig a duplájára nőtt, meghaladta az 50 millió köbmétert. Az alapvető élelmiszerek is nehezen jutottak el a lakókhoz, az akkori híradások szerint egy tejes autó elakadás amiatt húszezer liter tej veszett kárba.
A húst a kenyeret és a tejet különvonatok szállították azokon a helyeken, ahol még nem fagytak le teljesen a váltók, máshol traktorral, szánnal juttatták el az ételt az emberekhez az iskolákban szünetet rendeltek el. A következő oldalakon több videót is mutatunk arról milyen is volt 1986-87 telén az az istenigazi tél! :)
Végül egy 5 éve leadott videó, ahol bemutatták milyen is volt az a durva telünk, ahol az emberek a házukat próbálták kiszabadítani a hó fogságából!
2025-05-27
5 turisztikai desztináció, ami felkapott lett 2025-re a TikTok miatt
5 desztináció, amit a TikTok tett felkapottá 2025-re – és amit minden szállásadónak tudnia kell a turizmus marketing új világáról.
2025-02-24
Legszebb esküvői helyszínek az ország északi részein
Álomszerű esküvő Észak-Magyarországon: Eger, Hollókő, Szigetköz, Győr és Miskolc városai varázslatos helyszínekkel kínálják az igazi romantikát – örök csoda
2024-12-12
Nem találnak rá weboldaladra a netezők? Ezt kell tenned!
Szállodai weboldalad nem hoz eredményeket? Tudj meg mindent a keresőoptimalizálásról! Tippek és stratégiák, hogy vendégeid könnyen rád találjanak a Google-ben.
2024-11-28
Télen kültéri esküvő? Téli álomvilág a Nagy Napon
Téli esküvői álomvilág! Tippek kültéri esküvőkhöz, romantikus ötletek és különleges helyszínajánlat a Szigetközben, hogy a Nagy Nap felejthetetlen legyen.
2018-as választások A 2018-as magyarországi országgyűlési választás a rendszerváltás óta... Tovább
Vörösmarty Mihály: Vörösmarty Mihály magyar költő, író, ügyvéd, a Magyar Tudományos... Tovább