Egy kreatív módszer, amit minden iskolában alkalmazni kellene!

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A gyerekeknek nem egyszerű 45 percen keresztül figyelni és egy helyben ülni. Egy tanárnő azonban kifejlesztett egy kreatív megoldást erre a problémára! 

A gyerekeknek elég nagy problémát okoz az, hogy 45 percen át mozgás nélkül egyhelyben üljenek. Egy átlagos diák erre 10 percig sem képes. Ilyenkor elkezdenek mocorogni, hintázni a székkel, vagy dobolnak a lábukkal.

Észak-Karolinában található Wake megye egyik iskolájában tanít matematikát Bethany Lambert, aki elég szokatlan módját választotta annak, hogy a gyerekeket koncentrálásra bírja. Azt találta ki, hogy pedálokkal látja el a padokat, így egyfajta szobabiciklivé alakítja át azokat, amivel könnyedén levezethetik a gyerekek a felesleges energiát. A tanárnő úgy gondolja, hogy a tekeréssel sokkal jobban tudnak figyelni a diákok és közben még élvezetesebb is az óra.

hirdetes


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Érdekességek Hírek Külföld Sport

Szótár

Vízilabda

Vízilabda: olimpiai sportág, melyet a magyar csapatok nagyon magas szinten űznek. A vízilabda... Tovább

Papp László

Papp Laci: Papp László (közismert nevén Papp Laci), háromszoros olimpiai bajnok magyar... Tovább

Tovább a lexikonra