Pusztító természeti jelenségre hívják fel a figyelmet - Jeges ár a Tiszán!

Sz.F.

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Pár nappal ezelőtt tették közzé ezt a videót a Fishing Time Facebook oldalán, nagy veszélyeket rejt magában a Magyarország felé közeledő jeges ár, ami akár az elmúlt évek legnagyobb árvizeit is okozhatja. 

A Tiszába ömlő mellékfolyónál készítették a videót, Ukrajnában. Elsőre úgy néz ki teljesen, mint egy cunami, ami viszont a videóban szerepel, az a nagy veszélyeket magában rejtő jeges ár. Hatására bekövetkezhet az utóbbi évtizedek legsúlyosabb árvize is. A jégtorlaszok duzzasztó hatást váltanak ki a hirtelen bekövetkező, nagymértékű olvadás miatt, így pedig teljesen kiszámíthatatlan módon indulnak meg a kisebb és nagyobb jégtáblák is a folyón.

hirdetes

Figyelmeztetik a hajó-, illetve csónaktulajdonosokat is, akinek a Tiszán vagy a Bodrogon csónakja vagy hajója a vízben van, helyezze biztonságba, mert ha egy ilyen jeges ár elkapja, azonnal bedarálja a vízi járművet. Most pedig jöjjön a videó, amit a következő oldalon osztok meg veletek!


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Érdekességek

Szótár

Visegrádi vár

Visegrádi vár: A visegrádi vár erődítmény a Dunakanyarban, Visegrád városában. A... Tovább

Karácsony

Karácsony: Jézus Krisztus születésének ünnepe. Rengeteg szokás kapcsolódik hozzá. Ilyen... Tovább

Tovább a lexikonra