Putyin Magyarországhoz csatolná Erdélyt!

Szélesi Ferenc

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Putyin beszéde után Románia bepánikolt, felháborodott, és egész Európa elkezdett vitákat szülni. Putyin ugyanis egy interjúban kijelentette, hogy felül lehetne vizsgálni magyar-román határ ügyét is.

Vlagyimir Putyint egy hétvégi interjúban arról kérdezték, hogy hajlandó-e visszaadni Japánnak a Kuril-szigetek egy részét a szorosabb gazdasági együttműködés érdekében, illetve felvetették a Balti-tengerparti Kalinyingrád ügyét is. A Kuril-szigetek kérdése azért került szóba, mert Putyin aznap találkozott a japán miniszterelnökkel, Abe Sindzo-val Vlagyivosztokban.

Putyin leszögezte a Bloomberg hírügynökségnek adott interjúban, hogy nem adja Japánnak a területet, hozzátette, hogy olyan megoldást kellene találni, amivel egyik fél sem jár rosszul, nem érzi magát sem nyertesnek, sem vesztesnek senki. Az orosz elnök kitért arra is, hogy Kínának sem adtak vissza semmilyen területet, a szóban forgó részekről majdnem 40 éven keresztül tárgyaltak Kínával, végül megállapodás született, a terület egy részét Oroszország, más részét pedig Kína kapta meg. Ekkor tért ki a magyar-román határra is!

hirdetes

Vlagyimir Putyin Kalinyigrád visszaadása során válaszolt úgy, hogy ha valaki a második világháború utáni határok érvényességét, jogosságát akarja felvetni, akkor érdemes kitérni Németország keleti részére, az egykoron Lengyelország részét képező Lvov városára, a magyar-román határra, Erdély visszacsatolására és még sok minden másra is. Szerinte Kalinygrád esete megnyitná Pandóra szelencéjét, és nagy vitákat szülne. Magyarországon még nem volt nagy visszhangja a kijelentésének, Romániában azonban felhördültek a médiumok azonnal, nagy port kavartak a határon túl az orosz elnök határmódosítással kapcsolatos nézetei. 

hirdetes

Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin  2000–2008 között az Oroszországi Föderáció sorrendben második elnöke, 2008 májusától kormányfője volt. A 2012. március 4-én megtartott orosz elnökválasztás első fordulójában aratott fölényes győzelme eredményeként a harmadik elnöki ciklusára tért vissza a Kremlbe. A Forbes magazin 2013-as felmérése szerint a világ legbefolyásosabb embere. Regnálása egyre markánsabban mutatja az autokrácia jeleit, mely Richard Pipes harvardi professzor szerint az orosz konzervativizmus lényegi eleme. Mondjátok el véleményeteket ti is! 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Érdekességek Európa Hírek Külföld Magyar Magyar történelem Magyarország

Szótár

Neszmélyi borvidék

Neszmélyi borvidék Magyarország 22 borvidékének egyike. A Neszmélyi borvidék a Dunántúl... Tovább

Kajak-kenu

Kajak-kenu: az egyik legtradícionálisabb magyar sport. 1936 óta olimpiai szám. Azért számít... Tovább

Tovább a lexikonra