A legemlékezetesebb, humoros pillanat a Szerencsekerék történetében

Szélesi Ferenc, ZH

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Ezt a jelenetet soha nem fogom elfelejteni, beleégett az agyamba teljesen, amikor meglátom, mindig sírva nevetek rajta. Remélem, hogy te is emlékszel rá, ha nem, akkor nézd meg mindenképp! 

A Szerencsekerék története 

Egy televíziós vetélkedő volt a Szerencsekerék, ami az Egyesült Államokból érkezett meg Magyarországra is, 1993-től egészen 2001-ig, majd 2011-ben ismét láthattuk a tv-ben. A játékban szólásokat, közmondásokat illetve szavakat kell kitalálni, mássalhangzók megadásával. A műsorban volt egy, a játékosok előtt elhelyezett kerék, mely cikkelyekre volt osztva, és minden szeletnek volt egy pénzértéke. A pörgetés után az aktuális játékos előtt található pénzösszeg számszorosát nyerhette, annak függvényében, hogy hány mássalhangzót talált el a feladványból. A műsor gyártásáért az MTM Kommunikáció volt felelős, eredetileg az MTV1-en sugározták, legalábbis 1993-tól 1997-ig, ezt követően vette át a leltárába a TV2 csatorna, és ott futott 2001-ig a műsor. 

A műsor felépítése 

A kipörgetett összeget végül csak az a játékos nyerte meg illetve az első szériában (1997-ig) az vásárolhatta le a kirakatokban kiállított termékekre - aki megfejtette a feladványt. A műsorban általában 3 játékos játszott, a játékosokat a nézők közül választották ki. A Szerencsekerék hamar közkedveltté vált nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon, én még emlékszek rá, hogy minden alkalommal nagyon vártunk, és mindig szurkoltunk a nagyobb nyereményekért. A műsorban számos műsorvezető volt jelen, például Szulák Andrea, Prokopp Dóra, Rácz Zsuzsi, Klausmann Viktor, Árpa Attila, és Gajdos Tamás. A Szerencsekerék saját narrálással rendelkezett, ezért 1993-tól 1996-ig Keresztes Tibor (Cintula) volt a felelős, majd az 1996. évtől 2001-ig Kósa L. Adolf töltötte be a fentebb említett szerpet. A műsor, melyről mintázták a Szerencsekereket eredetileg a Wheel of Fortune elnevezést viselte, így a fordítás mondhatni tökéletesen sikerült a magyaroknak. Még egy találó szlogennel is el lett látva a tévéműsor, ez pedig a “Minden jóra fordul!” volt, ami igazán elmésnek, valamint találónak titulálható. Arról nem is beszélve, hogy kellemes, pozitív benyomást keltett a játékosokban és a nézőkben is. A kilenc évadot megélt Szerencsekerék összesen 1686 epizódot tudhatott magáénak, ez egy meglehetősen nagy szám, s ebből is következtethetünk a sikerességére. A részenkénti játékidő 35 percben merült ki. A Szerencsekerék zenéjéért Rátonyi Róbertnek tartozunk köszönettel. 

hirdetes

A Szerencsekerék még ma is megállná a helyét! 

hirdetes

Kicsit az ajándékok furák voltak sok esetben, de ez a mai játékok esetében sincsen másképpen. Jó volt azt is látni, mennyire örültek a játékosok, amikor sikerült nyerniük. Sajnálom, hogy ma már nincs a tévék képernyőjén, még mindig szívesen megnézném, most viszont csak az emlékezés marad, ami viszont sose fog elmúlni! Remélem, hogy ti is szerettétek ezt a szuper műsort, és nem fogjátok elfelejteni soha!  

Próbálkozások történtek a múltban a műsor felélesztésére, például a Story4-en 2011-től 2012-ig. 2021-ben, az IKO Műsorgyártó közreműködésével, a TV2 ismét listára helyezte a műsort, a műsorvezető Kasza Tibor lett, a narrátor pedig Bognár Tamás. 

Most pedig jöjjön a Szerencsekerék legemlékezetesebb pillanata (tényleg nem fogjuk elfelejteni soha), amikor is frappáns megfejtés érkezett a szólásra, a műsorvezető válasza is elég mókás. Szerencsekerék egyik versenyzője volt talán a legemlékezetesebb, aki a “Tudja, hol szorít a cipő” helyett valami egészen mást olvasott ki a meglévő betűkből, nézzük, mit! 

A nagy pillanatról szóló videó:
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Érdekességek Hírek Magyar Magyarország Magyarság Retró Szórakozás

Szótár

Jedlik Ányos

Jedlik Ányos: Jedlik Ányos magyar természettudós, feltaláló. Eredeti neve Jedlik István, az... Tovább

Csaba királyfi

Csaba királyfi: A Székely hímnusz egyik versszakában is megemlített legenda. Csaba királyfi a... Tovább

Tovább a lexikonra