Rengeteg látványosság és felfedeznivaló vár bennünket a fővárosban és a középső országrészben. Ha egy picivel azonban Észak-Keletebbre tévedünk szánjunk időt egy kis kikapcsolódásra és a régió megismerésére. Mai úticélunk pedig nemmás, mint a Mátra és a Kékes! Azt mindannyian tudjuk, hogy Magyarország legmagasabb pontja a Kékes, azonban jártunk már valaha itt? Megnéztük a saját szemünkkel? Ha nem, akkor az ősz a legcsodálatosabb alkalom erre!

A csodálatos Kékestető
A csúcs az Északi-Középhegységben, a Mátrában található és összesen 1014 méter magas. A hegyen található egy tévétorony, mely magassága 180 méter. Szerencsére a torony kilátóként is szolgál, így egy kicsit még magasabbról is körültekinthetünk. Az elénk táruló gyönyörű panoráma páratlan az egész országban. A Kékes nagyon kedvelt turisztikai desztináció, hiszen magától értetődően remek kirándulóhely. Autóval egészen magasra feljuthatunk a hegyen, így van lehetőségünk egy kisebb túrát is tenni, az igazi sportemberek azonban indulhatnak legalulról is. A csúcshoz érve van lehetőségünk kicsit megpihenni, illetve akár egy-két szuvenírt is vásárolni, hiszen több kisebb árus is állomásozik fent.
Bár még csak most köszöntött be az ősz, télen, vagy akár már az első havak beálltával irány síelni! Bizony a Kékesen még sípálya is található ennek köszönhetően pedig igen kedvelt úti cél a sport kedvelőinek körében.
Az itteni napsütéses órák száma a legmagasabb Magyarországon, ez akár az évi 2000 órát is elérheti és az egyik kiemelt időszak a szeptember és az október, amikor különösen magas a napsütéses órák száma. Éppen ezért ne habozzunk ellátogatni ide.
Mint már említettük gépjárművel a legegyszerűbb megközelíteni a Kékest, azonban az időjárási viszontagságokat figyelembe kell venni, mivel például télen a jeges/havas utak rendkívül veszélyesek tudnak lenni, ilyenkor le is zárnak bizonyos útszakaszokat. Tömegközlekedéssel legegyszerűbben busszal tudjuk megközelíteni.
A kékestető bemutatása
Kevesen tudják, de országunk legmagasabb pontja nem a Kékestető, hanem a Kékes. Kékestető pedig a hegy területén található településnek a neve.
A település 1963 óta gyógyhelyi címmel rendelkezik. A kékestetői gyógyszálló 1933-ban épült fel és kora egyik legmodernebb gyógyszállójának tartották. 1950-től kezdve pedig szanatóriumi funkcióval rendelkezik. A közelbe települt még a Mátrai Gyógyintézet Kékestetői Egysége. Még az I. Világháború után épült meg az intézmény, a Tuberculosis Elleni Küzdelem Országos Bizottságának kezdeményezésére, mivel a terület kiemelt klimatikus gyógyhely. A tiszta levegő gyógyítóhatása egyedinek számít országunkban éppen ezért elsősorban az asztmatikus és légúti betegségek kezelésére szorulók érkeznek ide, az egyébként több mint 300 fő befogadóképességű intézetbe.