VN

A Mi Normafánk című fotópályázat legjobbjait bemutató kiállítás nyílt a Normafa Síház Étteremben – olvasható az MTI közleményében. MI már alig várjuk, hogy egy tavaszi kirándulásunk során megtekintsük az izgalmas képeket.

Fotókiállítás Normafa 2024

Izgalmas tavaszi kiállítás Normafán

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem Normafa az egyik kedvenc tavaszi helyem. Mivel Budapesten található, könnyen megközelíthető tömegközlekedési eszközökkel is tökéletes kiránduló hely a friss tavaszi napokra. Mi akkor szoktunk Normafára menni tavasszal, amikor azt látjuk, hogy na ma csodaszép idő lesz, nincsen semmi programunk, de szeretnénk a napsütést élvezni valami közeli helyen. Családosaknak, kutya gazdiknak is tökéletes ez a hely, ugyanis nagyon sok zöld terület van itt, valamint játszótér is. És igen, vendéglátóegységek is, például a Normafa Síház Étterem, ahol most egy különleges kiállítással várnak minket. A nemrégiben meghirdetet fotókiállításon a pályázat legjobb 40 képe, ezen belül pedig a zsűri által kiválasztott három kategória-, fő- és közönségdíjas fényképei láthatóak - közölték a szervezők az MTI-vel szerdán.

Különleges fotókiállítás a Normafán

Közleményük szerint a fotópályázatot közösségi fotó-és emlékgyűjtés céljából hirdette meg a Normafa Síház Étterem. A pályázatra három kategóriában várták amatőr és profi fotósok képeit, hogy mindenki megoszthassa Budapest egyik legkedveltebb kiránduló és kulturális helyszínéhez kapcsolódó élményeit. A közösségi fotógyűjtésre 182 fotó érkezett be, ami nagyon szép szám. A beérkezett képek előválogatását a Normafa Síház Étterem szakmai csapata végezte. Az előszűrt képek közül a zsűri fotóesztétikai, történelmi hitelességi és narratív szempontok figyelembevételével választotta ki a kategóriagyőztes képeket és a fődíjas felvételt, mindemellett egy közönségkedvenc kép is született.

hirdetes

Milyen képek láthatóak Normafán?

A zsűri tagja volt Kallós Judit, a Hegyvidék Galéria művészeti vezetője; Králik Dániel fotográfus, operatőr; Sikota Krisztina, a Várkapitányság Turisztikai, kulturális és kommunikációs vezérigazgató-helyettese, a Hegyvidéki Önkormányzat képviselője; Szabó Krisztina, a Hegyvidéki Önkormányzat kommunikációs vezetője és Vajda Márton, a Normafa Síház Étterem képviselője.

hirdetes

• A közleményben felidézték: az archív fotók kategóriáját Bürger Nándor Családi síelés című fotója nyerte, megidézve a hamisítatlan normafás téli csúszásokat. A természet, sport, életképek kategória győztes alkotása Baracskai Eszter Viharos szerelem című munkája lett.
  • Tóth Csaba Virágvölgyi vasútállomás című képe pedig nemcsak a helyszínek, terek, épületek kategória legjobbja lett, hanem elnyerte a fődíjat is.
  • A közönségszavazásra csaknem 3500 szavazat érkezett. Ezek közül a legtöbb, 744 szavazatot Czika Balázs Teljes gőzzel című képe kapta.

A díjazottak 40-100 000 forint értékű utalványt nyertek a Normafa Síház Étterembe. A kiállítást március végéig lehet megtekinteni a Normafa Síház Étteremben.