hirdetes

A közelmúlt sporthírei

Oláh Tamás

Habár a vírus nagy nyomást gyakorol a különböző sportágakra, versenyzőkre és sporteseményekre az élet nem állt meg. A továbbiakban a sporthírekről olvashatnak közelmúltból.

Sporthírek

Európa 10 legjobb kapusa között van a magyar kapus is

Gulácsi Pétert a 9. legjobb kapusnak nyilvánította a futballstatisztikákkal foglalkozó Squawka. A statisztika szerint a magyar labdarúgó-válogatott kapusának összesen 11 kapott gól nélküli meccse volt már illetve majdnem 90 védést láthattunk már tőle.

A RB Leipzig a legutóbbi idényben egészen az elődöntőkig szerepelt a Bajnokok Ligájában, majd a német bajnokságon való részévtelekor a második legjobb védelemmel büszkélkedhetett Gulácsi Péter magyar kapusnak is köszönhetően.

A Squawka által közzétett eredmények alapján az első három helyezett a német Manuel Neuer (Bayern München), a szlovén Jan Oblak (Atlético Madrid) és a belga Thibaut Courtois (Real Madrid).

hirdetes
Gratulálunk a magyar hálóőrnek!

Babosék párosa első helyezést ért el

A Roland Garros tenisz verseny nemrég került megrendezése, bár a koronavírus miatt kissé rendhagyó módon. Ez volt ugyanis az év utolsó Grand Slam-tornája.

hirdetes
Babos Tímea és párja Kristina Mladenovic a női párosok versenyében lenyűgöző eredményeket értek el. A francia nyílt teniszbajnokságon 6:4-re, és 7:5-re döntő győzelmet arattak Alexa Guarachi és Desirae Krawczyk chilei, amerikai duóval szemben. Tímeának egyébként ez már a negyedik Grand Slam győzelme.

A magyar, francia páros 2:0-lal kezdett, de korán felzárkózott az ellenfél. Ezt követően a balkezes Krawczyk adogatásánál a bajnok még két szettlabdát elszalasztott. 5:4-nél azonban Babos kiszerválta a játszmát! Eddig a pillanatig 4 bréket hozott az ideges ámde annál fordulatosabb játszma. Végül Babos megremegett adogatóként, de Mladenovic kiköszörülte a csorbát, és lezárta a meccset.

Az 1 óra 33 percen keresztül tartó küzdelemnek végül meg lett a gyümölcse!
A sikeres duó nemcsak az első helyezéssel gazdagodott, hanem 319 652 euró (azaz kb. 113 millió Ft) pénznyereménnyel, a sikerért cserébe.

A további híreket a következő oldalon találja!