hirdetes

5 hasznos tanács balatoni biciklizéshez

VN

A Balaton körbetekerése egyre nagyobb népszerűségnek örvend, amit mi nagyon nem is csodálunk, hiszen nincs is jobb, mint a magyar tenger habjai mellett szelni a kilométereket a mesés napsütésben, közben pedig megállni itt-ott egy falat lángosra, vagy egy finom hűsítőre. Ezért adunk is néhány hasznos tanácsot a Balatoni bringázáshoz.

5 hasznos tanács, ha a Balatonra indulnál biciklizni

Miért ne kerülnéd meg a Balatont biciklivel?

A Balaton körül jól kiépített bicikliút van, ami ugyan profi sportolók szerint itt-ott már elkopott, rosszabb állapotban van, tökéletes ahhoz, hogy biztonságosan körbe lehessen kerülni 2 keréken a magyar tengert!A Balaton-kör táv 210 kilométer, ami még kényelmes tempóval, napi 3-4 óra tényleges tekeréssel is teljesíthető 3-4 nap alatt. Ebbe a számításba strandolás, nézelődés, lángosozás is bőven belefér! Ha ennél sportosabbak vagytok, szerettek sokat tekerni, akkor akár egy hétvége alatt is meglehet. Persze vannak olyan elszánt sportolók is, akik egy fél nap alatt megteszik ezt a távot! Mindenki mérje fel saját képességeit! 

Hol érdemes biciklizni a Balatonnál? 

Alapvetően az mondható el, hogy - az északi parthoz képest- a Balaton déli partja kicsit ingerszegényebb, unalmasabb, és persze síkabb is. Ha nem tesztek meg egy teljes kört, akkor azt ajánljuk, hogy az izgalmas északi parton nézzetek ki egy szakaszt, de az is jó döntési alap, ha azt találjátok ki, mit akartok megnézni közben, hogy szeretnétek csobbanni a végén. A Balaton tele van csodaszép helyekkel, ezért a bringázás közben érdemes ezeket is útba ejteni! Nem feltétlenül a teljesítmény miatt érdemes a Balaton körbetekerésére adni a fejeteket, hanem a miatt is, hogy megcsodáljátok a helyi csodás helyeket!

hirdetes

Mit vigyünk magunkkal a balatoni bringaútra?

Először is nagyon fontos, hogy alaposan nézzük át a bringánkat, mielőtt útnak indulnánk, és csak akkor induljunk el, ha minden megfelelően működik, nem lapos a kerék, fog a fék, működik a váltó, vannak lámpáink. Emellett, jó, ha vannak nálad megfelelő biciklis szerszámok, imbuszkulcs, foltok, tartalék gumibelső, és minipumpa, gumileszedő, és ha szerelni kellene, jó ha van rongy és kesztyű is. 

Mikor érdemes a Balatonnál biciklizni?

Mindig érdemes, még hidegben, esőben is, hiszen ilyenkor is csodaszép a Balaton, de azt tudnod kell, hogy egész nyáron szezon van, ami azt jelenti, hogy rengetegen vannak. Ilyenkor nagy a forgalom a bringaúton is, van sok kisgyerek, ingázó is, és biciklis turista is szép számmal, főleg a hétvégéken. Nyári jó idő késő tavasszal, vagy kora ősszel is lehet! Illetve aki haladni szeretne, annak a hajnali órákat is tudjuk ajánlani! 

hirdetes

A két legfontosabbat ne feledjétek!

Szúnyogriasztót, és naptejet mindenképpen vigyetek, főleg, ha nyáron mentek! Vigyél magaddal megfelelő folyadékot is, inkább többet, mint kevesebbet, magnéziumot izomgörcs esetére, láthatósági mellényt, esőkapátot, és megfelelő ruházatot is, valamint naptejet. Ezen kívül a müzliszeletek, energiaszeletek, szőlőcukor, és a banánt tudhat egy kis plusz lendületet adni, a következő megállóig, ha nagyon lemerültél volna. Minden mást, pl. fürdőruhát, törölközőt igény szerint pakolj!
 

Nemcsak a Balatonnál lehet tekerni, a Velencei-tó is nagyon szuper bringás hely, ahol jól kialakított bicikliút, és megannyi élmény vár, olvasd el az itteni bringás kalandunk részletes beszámolóját itt: Velencei-tó 2 keréken!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Szótár

Békéscsaba

Békéscsaba Magyarország dél-keleti sarkában található nagyvárosa, közel Romániához. A... Tovább

Székelykő

Székelykő, Torockó falu:A Torockói-hegységben található kopár sziklát Székelykőnek... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Magyarország Magyarság Programajánló Történelem Utazás