hirdetes

12 felejthetetlen idézet a legnagyobb orvostól, Dr. Bubótól

Sz.F., ZH

Beszél majd az utókor, természetesen Dr. Bubóról! Nem tudom elfelejteni ezt a rajzfilmet soha, mindig is szívesen néztem és nézem meg még a mai nap is! A most következő cikkben mutatok nektek 12 felejthetetlen idézetet a doktortól illetve megnézheted a kedvenc részemet is! 

Dr. Bubó idézetek

Aki nem ismerné Dr. Bubót, beszéljünk róla kicsit!

Dr. Bubó egy uhubagoly, aki miután megszerezte kiváló minősítésű orvosi diplomáját, egy tölgyfa belsejében rendezi be rendelőjét, ahol az erdő beteg lakóit gyógyítgatja titkárnője – és egyben a rendelő ápolónője – Ursula nővér segítségével.

Az erdei állatok rendszerint valami súlyos pszichológiai problémával rendelkeznek: az elefánt kisebbrendűségi komplexusban szenved, a bolha megalomániás, a libahipochonder, a szarvas betegesen féltékeny, a disznó részeges, a víziló betegesen falánk stb. Bubó mindegyiküket megpróbálja kikezelni, általában félreértve a megoldandó problémát. Pszichológiai kutatásainak törekvése és azoknak rendre való elbaltázása a sorozat fő humorát képezi.

Emellett Bubó gyakran próbál meg otthonosan mozogni a bűnüldözés területén is, öreg barátja, Sólyom csőrmester oldalán, mivel meg van róla győződve, hogy a bűnözés lélektani eredetet rejt magában; ezen elméletei éppúgy csődöt mondanak, mint pszichológiai munkássága. A doktor minden egyes epizód végén egy bölcs mondással kommentálja az aktuális orvosi esetet, amit általában egy-egy neves egyetemi professzorának tulajdonít. Meg is mutatom nektek a 12 legjobb idézetet tőle! 

hirdetes

Kérem a következőt sorozat

A Kérem a következőt! magyar televíziós rajzfilmsorozat, amelyet a Pannónia Filmstúdió készített. Eredeti címe helyett a sorozatot gyakran Dr. Bubó néven említik, mivel főhőse egy bagoly orvos, aki az erdőlakó állatok bajait kezeli ki, többnyire kevés sikerrel. A sorozat alkotója Nepp József, aki Romhányi Józseffel együtt írta a forgatókönyvet és a dialógokat. A rajzfilmet Ternovszky Béla rendezte. A sorozat három évadból állt (mindhárom 13 epizódból), az első 1973-ban, a második 1974-ben és a harmadik 1982-től 1983-ig készült.

A sorozat, mint a legtöbb magyar rajzfilm ezen alkotóktól, felnőttsorozat, bár a gyerekek körében is népszerű. Számos olyan pszichológiai és társadalmi problémát gúnyol ki, amely csak felnőtt nézők számára érthető. Az egyes állatszereplők voltaképpen egy-egy negatív emberi jellem karikatúrái.

A sorozat humora erősen épít a szójátékokra. Néhány példa: az erdei bankot Tönk-Banknak hívják, amely amellett, hogy egy fatönkön épült, tönkreteszi az ügyfeleit; az Orvosi Begyetem vezetője a Boa Constrector; a Szügyészségen rókák dolgoznak, mint „rókátorok” (prókátorok), a kocsmát lúdtalpon állónak nevezik. Sólyom csőrmester pedig az Erdőrség dolgozója.

hirdetes

Dr. Bubó felejthetetlen idézetei 

"Állapíts meg bátran bármilyen bajt, a beteg előbb-utóbb majdcsak beszerzi"

"Tartsd szem előtt: az erős szervezet még az egészséget is képes legyőzni!"

"Jó, ha minél többen kapják meg a bajt, mert annál nagyobb lehet a gyógyultak száma."

"Az elmegyógyász csak akkor tévedhet nagyot, ha nem állapít meg semmit."

"Sosem szabad a lázat annyira enyhíteni, hogy a beteg kihűljön!"

"A baj akkor válik jelentéktelenné, ha a beteggel egy nagyobbat is sikerül beszereztetni."

"Feltűnési viszketegséged akkor múlik, ha a másikét kell vakarnod."

"Ne terjessz el egy ragályt csak azért, hogy legyen mit megfékezned!"

"Egy rövidlátó politikus mindig győz az ellenfelén, ha az vak."

"Ha az amputálást akarod gyakorolni, próbálkozz a százlábúval!"

"Némely betegség akkor gyógyítható a legjobban, ha távol tartod az orvost."

"Sok esetben már az is számottevő, ha az orvos életben marad!"

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Szótár

A matyó népművészet

A matyó népművészet: hungarikumnak számít. A matyó népművészet a 19. Század végén... Tovább

Mi a tömítőanyag?

A tömítőfelületek között elhelyezett tömítések, tömítőanyagok, fő feladata a tömítő... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Magyar Retró