hirdetes

Fogfájás karantén alatt: Így csillapítsd a fájdalmat

SzSz

Megfájdult a fogad, de nem tudod elérni a fogorvost? Szeretnéd minél előbb csillapítani a fájdalmat? Hoztunk pár otthoni praktikát, amely bevállhat! 

Fogfájás ellen a karantén alatt: Tippek, trükkök

Ugyan az alábbi gyógymódok csak ideig-óráig hatnak, magát a háttérben álló problémát nem tudják kezelni vagy megszüntetni. Így, amint lehetőség adódik rá, azonnal érdemes felkeresni a fogorvost, hogy megszűnjön a fogfájás oka! 

Jegelés

Az első praktika talán már ismert minden háztartásban, azonban valóban beválhat, ha megfelelően alkalmazzuk. A fájdalom legtöbb esetben gyulladásból adódik, így a környező szövetek gyulladását némileg csökkenthetjük a hideggel. A jégkockákat - amennyiben nem érzünk érzékenységet – akár a szánkba is vehetjük és a fájó foghoz helyezzük. A másik jegelési módszer, ha a jégkockákat egy törülközőbe, konyharuhába csavarjuk és a fájó területhez helyezzük óvatosan. A hidegtől lezsibbad a fájó terület, amelytől kevésbé érezzük majd a fájdalmat. 

Fokhagyma

A fokhagyma számos jótékony tulajdonsággal rendelkezik, köztük gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatásáról is ismert. Nem hiába használták már nagymamáink is sok esetben a fokhagymát, nem csak főzésre. Influenzás tünetek enyhítésére is kiválóan alkalmas pont a fentebb említett antibiotikus hatása miatt. Emellett viszont rendkívül jól jöhet fogfájás esetében is, hiszen képes enyhíteni a fájdalmat és a gyulladást. A zúzott fokhagymához adjunk egy kis sót és kenjük az érzékeny területre, majd hagyjuk hatni körülbelül 15 percig. Bár nem ettől lesz az egyik legkellemesebb leheletünk, érdemes kipróbálni a fájdalomcsillapítás érdekében. 

hirdetes

Szegfűszeg

A szegfűszeg rendkívül kedvelt fűszer, főleg a téli, karácsonyi időszakban. Ez a fűszer azonban rendkívül sok jótékony hatással bír: fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, antibakterirális, antioxidáns és altató. Nem csak a fogfájás csillapításában lesz segítségünkre, de fertőtlenítő képessége miatt a gyulladást is némileg csökkentheti. Őrölt szegfűszeghez adjunk némi olívaolajat, amelyből egy pasztát kapunk és ezt kell a fájdalmas területre kennünk. Pár perc alatt már érezhetjük a hatását. 

hirdetes

Só-bors-víz 

A só és a bors nem csak segíti a fájdalomcsillapítást, de gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő és antibakteriális hatásuk is van. A házi népi gyógymódok körében sokszor alkalmazták a só és a bors egyvelegét nem csak ételízesítésre, de fájdalomcsillapításra egyaránt. Ahhoz, hogy pasztát kapjunk némi víz hozzáadásával keverjük össze a sót és a borsot, és kenjük a fájó fog köré. A bors csípőssége miatt segít lezsibbasztani az érintett területet, így a fájdalom pár perc alatt elmúlik, még a só fertőtlenít és csökkenti a gyulladást. 

Gyógyszerek

A fájdalomcsillapító hatású gyógyszerek persze, ugyanúgy gyors segítségünkre válhatnak, ha a fogfájás kibírhatatlan. Sokan viszont nem szeretnek gyógyszert szedni, emiatt szedtük össze a fenti házi praktikákat a fogfájás csillapítására. A gyógyszerek körében szinte bármely fájdalomcsillapító megfelelő, amely már bevált számunkra. 

A fogorvos segíthet a leginkább

A fenti házi praktikák, gyógymódok ugyan némileg segíthetnek kezelni a fogfájást, a probléma nem fog megszűnni. A fogfájás mögött többféle fogászati probléma, betegség is állhat, amelynek okát minél előbb meg kell keresni, hogy a fogorvos megfelelő kezelést tudjon elvégezni. A fogfájást okozhatja akár fogszuvasodás, fogbélgyulladás, fogágybetegségek, amelyeket elsősorban a megfelelő szájhigiénia mellett könnyen elkerülhetünk. 

Ha pedig szűnni nem akaró fogfájása van, mindenképp keresse fel a fogorvost, amint lehetősége van rá. Ugyan a karantén alatt sok fogászati rendelő nem elérhető, Budaörsön találhatunk olyan magánrendelőt, ahol sürgős esetekben segítségére lesznek! A Lévai Dental Fogászati Magánrendelője segít Önnek erős fogfájdalom esetén. Amennyiben időpontot kérnél, kattints az alábbi linkre: fogorvos Buda.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Szótár

A pálinka

A pálinka Hungarikum. Messze földön híres a magyar pálinka. Azt az italt nevezzük így, mely... Tovább

Csíksomlyói búcsú

Csíksomlyói búcsú: A csíksomlyói búcsú a székelyek 1567-ben kezdődött, katolikus hitük... Tovább

Tovább a lexikonra
X
Kövess minket facebookon!