hirdetes

Interjú egy orvossal: Milyen most a helyzet a koronavírus osztályon?

SzSz
Egyelőre nincs gond: Interjú egy koronavírus osztályon dolgozó orvossal

Valóban csak az idősek vannak veszélyben? 

András elmondta, hogy az idősebb korosztály és a krónikus betegségekkel szenvedők a legveszélyezettebbek a vírussal szemben. Azonban azt is elmondta, hogy volt már olyan koronavírusos beteg, aki 45 évesen, enyhébb magas vérnyomás mellett került át az intenzív osztályra a lélegeztetőgépre. Emiatt bárkinél jelentkezhetnek súlyosabb tünetek. Volt olyan 70 éves beteg is, aki ma már gyógyulnak számít. “Hiába mondják, hogy az emberek nagy részénél tünetmentes a vírus, vagy nem olyan ártalmas a fertőzés, nem tudhatni, hogy kinél, hogyan jelentkezik.”- mondja. A koronavírus a tüdő szöveteit roncsolja, éppen ezért alakul ki a betegség következtében nehéz légzés, légszomj, majd valakinél akár a tüdő teljesen összeomolhat. Ebben az esetben szükséges a lélegeztetőgép. “A súlyosabb tünetek általában 1-2 héten belül jelentkezhetnek és 3 hét után vannak gyógyult esetek. Gyógyultnak az az ember tekinthető, akinél a betegség lefolyása után 3 teszt is negatív.” -tette hozzá András. 

hirdetes

A vírusveszély fennállása

Andrást arról is megkérdeztük, hogy Ő jelenleg hogyan látja, meddig tart a vírusveszély, illetve az orvosok, ápolók mit mondanak. Konkrét választ nem kaptunk, de elmondta, hogy a karantén időszaka eltarthat több hónapig is. Elmondása szerint a pozitívabbak azt mondják 2 hónap a karantén ideje, de többen inkább 4 hónapot mondanak. “Nem lehet megmondani egyelőre. Mindenki azon van, hogy a betegek száma egyre kevesebb legyen, majd végül elnyomjuk a vírust teljesen. A karantént ugyan még nem fogalmazták meg teljesen kijárási tilalomként, de mégis arra intenék mindenkit, hogyha teheti ne menjen sehova!” 

Vegyük komolyan

A kijárási korlátozást valóban komolyan kell venni, hiszen elsősorban az idősebb és a krónikus betegeket kell megóvnunk a fertőzéstől. Emellett természetesen magunkat, szeretteinket egyaránt, hiszen, mint András említette, nem tudhatni kinél, hogyan jelentkeznek a tünetek. Amellett, hogy ne hagyjuk el otthonunkat, vagy minél ritkábban, amit tehetünk a fertőzés elkerülése miatt, az a higiéniai protokoll betartása. A rendszeres, alapos kézmosásra mindenképp oda kell figyelni, illetve a kézfertőtlenítő használatára, és arra, hogy ne nyúljunk az arcunkhoz, szájunkhoz kézmosás nélkül. 

hirdetes

Tényleg fontos a maszk használata? 

Andrást erről is megkérdeztük, és a következőt válaszolta: “A WHO közleménye szerint úgy szól, hogy annak, aki egészséges nem szükséges a maszk hordása. Én azt tanácsolnám, hogy mindenképp használjunk maszkot a többiek védelme érdekében. Lehet, hogy magunkat nem tudjuk megvédeni vele, de ha már mindenki hordja, a fertőzés sokkal inkább elkerülhető a maszk használata mellett. Így, ha boltba, gyógyszertárba, postára vagy olyan helyre megyünk, ahol többen vannak, mindenképp hordjuk. Sportolás közben a szabadban, autóban ülés közben nem kell hordani, hiszen olyankor egyedül tartózkodunk kis helyen.”

A teljes interjút IDE kattintva olvashatod el. 
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Szótár

Népszokás fogalma

Népszokás fogalma: A kultúra hagyományozódás formája, melyben a nép ünnepe és... Tovább

Zsigmondy Richárd

Zsigmondy Richárd: 14 magyar Nobel díjasunk egyike. 1925- ben kapta meg a kémia szakterületén... Tovább

Tovább a lexikonra
X
Kövess minket facebookon!