notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oscar-gala 2018: ők lettek gazdagabbak az értékes szoborral a 90. Oscar-díj átadóján.

hirdetes

90. Oscar-gála nyertesei

CZs
Íme 2018 Oscar-díj nyertesei

Ők nyertek Oscar-díjat a 90. gálán

Legjobb hangvágás kategória jelöltjei és nyertese

  • A víz érintése – Nathan Robitaille és Nelson Ferreira
  • Csillagok háborúja VIII: Az utolsó Jedik – Matthew Wood és Ren Klyce
  • Dunkirk – Richard King és Alex Gibson
  • Nyomd, Bébi, nyomd – Julian Slater
  • Szárnyas fejvadász 2049 – Mark Mangini és Theo Green

A Legjobb hangvágás kategória nyertese a Dunkirk.

Legjobb hangkeverés kategória jelöltjei és nyertese

  • A víz érintése – Christian Cooke, Brad Zoern és Glen Gauthier
  • Csillagok háborúja VIII: Az utolsó Jedik – David Parker, Michael Semanick, Ren
  • Klyce és Stuart Wilson
  • Dunkirk – Mark Weingarten, Gregg Landaker és Gary A. Rizzo
  • Nyomd, Bébi, nyomd – Julian Slater, Tim Cavagin és Mary H. Ellis
  • Szárnyas fejvadász 2049 – Ron Bartlett, Doug Hemphill és Mac Ruth

A Legjobb hangkeverés kategória nyertese szintén a Dunkirk.

Legjobb látványtervezés kategória jelöltjei és nyertese

  • A legsötétebb óra – látványtervező: Sarah Greenwood; díszlet: Katie Spencer
  • A szépség és a szörnyeteg – látványtervező: Sarah Greenwood; díszlet: Katie Spencer
  • A víz érintése – látványtervező: Paul Denham Austerberry; díszlet: Shane Vieau és Jeff Melvin
  • hirdetes
  • Dunkirk – látványtervező: Nathan Crowley; díszlet: Gary Fettis
  • Szárnyas fejvadász 2049 – látványtervező: Dennis Gassner; díszlet: Alessandra Querzola

A Legjobb látványtervezés kategória nyertese A víz érintése c. alkotás.

Legjobb operatőr kategória jelöltjei és nyertese

  • A legsötétebb óra – Bruno Delbonnel
  • A víz érintése – Dan Laustsen
  • Dunkirk – Hoyte van Hoytema
  • Mudbound – Rachel Morrison
  • Szárnyas fejvadász 2049 – Roger Deakins

A Legjobb operatőr kategória nyertese Roger Deakins.

Legjobb smink kategória jelöltjei és nyertese

  • A legsötétebb óra – Kazuhiro Cudzsi, David Malinowski és Lucy Sibbick
  • Az igazi csoda – Arjen Tuiten
  • Viktória királynő és Abdul – Daniel Phillips és Lou Sheppard

A Legjobb smink kategóriát A legsötétebb óda nyerte.

Legjobb jelmez kategória jelöltjei és nyertese

  • A legsötétebb óra – Jacqueline Durran
  • A szépség és a szörnyeteg – Jacqueline Durran
  • hirdetes
  • A víz érintése – Luis Sequeira
  • Fantomszál – Mark Bridges
  • Viktória királynő és Abdul – Consolata Boyle

A Legjobb jelmez kategória nyertese a Fantomszál.

Legjobb vágás kategória jelöltjei és nyertese

  • A víz érintése – Sidney Wolinsky
  • Dunkirk – Lee Smith
  • Én, Tonya – Tatiana S. Riegel
  • Három óriásplakát Ebbing határában – Jon Gregory
  • Nyomd, Bébi, nyomd – Paul Machliss és Jonathan Amos

A Legjobb vágás kategória nyertese a Dunkirk, ami a film 3. díja volt a gálán.

Legjobb vizuális effektek kategória jelöltjei és nyertese

  • A galaxis őrzői vol. 2. – Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner és Dan Sudick
  • A majmok bolygója: Háború – Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon és Joel Whist
  • Csillagok háborúja VIII: Az utolsó Jedik – Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan és Chris Corbould
  • Kong: Koponya-sziget – Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza és Mike Meinardus
  • Szárnyas fejvadász 2049 – John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert és Richard R. Hoover

A Legjobb vizuális effektek kategória nyertese a Szárnyas fejvadász 2049.

Gratulálunk!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
Ennyien olvasták az oldalt ebben a hónapban:
7 388
ENNYIEN OLVASTÁK AZ OLDALT
2020. JANUÁR 1. ÓTA:
1 752 912

Szótár

Mátra

A Mátra Magyarország legnagyobb hegye. Itt található az ország legmagasabb pontja a... Tovább

Árpádsávos zászló

Árpádsávos zászló: Az árpádsávok a kései Árpád-háziak által használt, vörössel és... Tovább

Tovább a lexikonra