notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oscar-gala 2018: ők lettek gazdagabbak az értékes szoborral a 90. Oscar-díj átadóján.

hirdetes

90. Oscar-gála nyertesei

CZs
Íme 2018 Oscar-díj nyertesei

Íme a 2018-as Oscar-gála nyertesei

Legjobb animációs film kategória jelöltjei és nyertese

  • Bébi úr – Tom McGrath és Ramsey Ann Naito
  • Coco – Lee Unkrich és Darla K. Anderson
  • Ferdinánd – Carlos Saldanha
  • Loving Vincent – Dorota Kobiela, Hugh Welchman és Ivan Mactaggart
  • A kenyérkereső – Nora Twomey és Anthony Leo

A Legjobb animációs film kategória nyertese a Coco.

Legjobb idegen nyelvű film kategória jelöltjei és nyertese

  • A négyzet (Svédország) (svédül) – rendező: Ruben Östlund
  • L'insulte (Libanon) (arabul) – rendező: Ziad Doueiri
  • Szeretet nélkül (Oroszország) (oroszul) – rendező: Andrej Zvyagintsev
  • Testről és lélekről (Magyarország) (magyarul) – rendező: Enyedi Ildikó
  • Una Mujer Fantástica (Chile) (spanyolul) – rendező: Sebastian Lelio

A Legjobb idegen nyelvű film kategória nyertese az Egy fantasztikus nő, vagyis az Una Mujer Fantástica.

Legjobb dokumentumfilm kategória jelöltjei és nyertese

  • Abacus: Small Enough to Jail – Steve James, Mark Mitten és Julie Goldman
  • Aleppo a végsőkig – Feras Fayyad, Kareem Abeed és Søren Steen Jespersen
  • Icarus – Bryan Fogel és Dan Cogan
  • Strong Island – Yance Ford és Joslyn Barnes
  • hirdetes
  • Visages villages – Agnès Varda, JR és Rosalie Varda

A Legjobb dokumentumfilm kategória nyertese az Icarus.

Legjobb rövid dokumentumfilm kategória jelöltjei és nyertese

  • Edith+Eddie – Laura Chekoway és Thomas Lee Wright
  • Heaven is a Traffic Jam on the 405 – Frank Stiefel
  • Heroin(e) – Elaine McMillion Sheldon és Kerrin Sheldon
  • Knife Skills – Thomas Lennon
  • Traffic Stop – Kate Davis és David Heilbrone

A Legjobb rövid dokumentumfilm kategória nyertese 2018-ban a Heaven is a Traffic Jam on the 405.

Legjobb élőszereplős rövidfilm kategória jelöltjei és nyertese

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O'Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

A Legjobb élőszereplős rövidfilm kategória nyertese a 90. Oscar-gálán a The Silent Child.

 

Legjobb animációs rövidfilm kategória jelöltjei és nyertese

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • hirdetes
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolving Rhymes

A Legjobb animációs rövidfilm kategóriát a Dear Basketball nyerte.

Legjobb eredeti filmzene kategória jelöltjei és nyertese

  • A víz érintése – Alexandre Desplat
  • Csillagok háborúja VIII: Az utolsó Jedik – John Williams
  • Dunkirk – Hans Zimmer
  • Fantomszál – Jonny Greenwood
  • Három óriásplakát Ebbing határában – Carter Burwell

A Legjobb eredeti filmzene kategória nyertese Alexandre Desplat, A víz érintése című filmért.

Legjobb eredeti betétdal kategória jelöltjei és nyertese

  • „Mighty River” Mudbound c. filmből – zene és szöveg: Mary J. Blige, Raphael Saadiq és Taura Stinson
  • „Mystery of Love” Szólíts a neveden c. filmből – zene és szöveg: Sufjan Stevens
  • „Remember Me” Coco c. filmből – zene és szöveg: Kristen Anderson-Lopez és Robert Lopez
  • „Stand Up For Something” Marshall c. filmből – zene: Diane Warren; szöveg: Lonnie Lynn és Warren
  • „This Is Me” A legnagyobb showman c. filmből – zene és szöveg: Benj Pasek és Justin Paul

A Legjobb eredeti betétdal kategória nyertese a Remember me.

Lapozz tovább a további jelöltekért és nyertesekért!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
Ennyien olvasták az oldalt ebben a hónapban:
7 388
ENNYIEN OLVASTÁK AZ OLDALT
2020. JANUÁR 1. ÓTA:
1 752 912

Szótár

Vízipisztoly egy örök nyári szórakozás

A vízipisztoly egy örök klasszikus, ami mindig meg fogja találni a maga közönségét, legyen... Tovább

Gemenci erdő

Gemenci erdő: Az egyik leghíresebb és legvédettebb erdőnk, melyet növény és állatvilága... Tovább

Tovább a lexikonra