hirdetes

10 vadkemping tipp kezdőknek, amiket neked is feltétlenül tudnod kell

VN

A vadkempingezés olyasmi, amit mindenkinek érdemes kipróbálnia legalább egyszer élete során. Nem csupán arra ad lehetőséget, hogy elvonulj egy kis távol eső pihenésre, hanem arra is, hogy testközelből ismerhesd meg a természetet, és mindazt, amit kínál. Sokan azonban nem igazán élvezik az első vadkempingezésüket, és ez egy egész életre eltántorítja őket ettől a nagyszerű időtöltéstől. Íme tehát néhány kezdő vadkemping tipp, amikkel sokkal egyszerűbbé és élvezetesebbé teheted az első alkalmadat!

Kezdő vadkemping tippek

1. Csak azt vidd magaddal, amire tényleg szükséged lesz

Az első kezdő vadkemping-hiba, hogy sokan túl sok mindent pakolnak össze maguknak a táskájukba, ami így túl nehéz lesz a kényelmes cipeléshez. A legtöbben attól tartanak, hogy nem lesz kéznél valami vészhelyzet esetén, és inkább többet csomagolnak a kelleténél.

Túl sok ruha, élelmiszer, egyéb kiegészítő – ha mindenből egy extrát csomagolsz, rögtön dupla annyit cipelsz, mint amennyire szükséged lesz. Természetesen a legtöbben tanulnak is ebből a hibából, az azonban már más kérdés, hogy utána hajlandók lesznek-e ismét útra kelni.

Írj egy egyszerű listát magadnak, amin minden vadkemping előtt ellenőrizheted, hogy megvan-e, amire szükséged lehet – nem több, nem kevesebb.

2. Vidd magaddal a megfelelő felszerelést az alváshoz

Egy jó hálózsák nélkül nem fogod tudni élvezni a vadkempinget, függetlenül attól, hogy milyen az időjárás. Érdemes egy külön hálózsákot beszerezni a melegebb, és a hűvösebb időszakokra, illetve fogadd meg az alábbi tanácsokat is:

hirdetes
•    Pakolj melegítő nadrágot és zoknikat, amiket szükség esetén felvehetsz
•    Szerezz egy könnyű hálózsák-bélést, az extra melegítés érdekében
•    Viselj melegítő kabátot a hálózsákban a leghidegebb éjszakákon
•    Helyezz egy esőkabátot a hálózsák lábrészére
•    Viselj téli sapkát az alváshoz
•    Vigyél magaddal egy extra melegítőtakarót a biztonság kedvéért

3. Szerezz egy jó vadkemping sátrat

hirdetes

A bivvy típusú sátrak nagyon hangulatosak tudnak lenni, de nem minden esetben megfelelőek a vadkempingezéshez – főleg ha nyirkos, szeles az idő. Sokkal inkább érdemes egy egy-két fős hagyományos sátrat beszerezni tehát.

Amire még fontos odafigyelni sátorválasztásnál, az a szín. Ha szeretnél „elrejtőzni” az aljnövényzetben (és elkerülni, hogy felszólítsanak a távozásra), akkor egy zöld vagy barna sátor a legideálisabb erre, érthető okokból.

Válassz továbbá olyan sátrat, ami a szeles, esős időben is kellő védelmet nyújt. Az alacsonyabb sátrakba kevésbé kap bele a szél, és kevésbé zajosak is.
 

4. Ismerd ki sátradat, mielőtt kimennél vele a vadonba

Egyes sátrakat pofonegyszerű felállítani – na persze, csak akkor, ha az ember tudja, hogy mit csinálj. Még ha egy adott modell felállítása nagyon egyszerű is, jó, ha otthon előbb megismerkedsz sátraddal.
Nézd meg, hogy hogy kell felállítani, hogy milyen terepekre ideális, hogy mik az esetleges gyengepontjai, és hogy hogy pakolhatod össze minél gyorsabban. Gyakorold át ezeket a mozzanatokat, hogy első vadkempingezésed ne sátrad kiismeréséről szóljon.

További életmentő tippek vadkempingezéshez a következő oldalon, lapozz, lapozz, lapozz!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Szótár

Buda

Budapest városrésze, mely inkább gyűjtőfogalomnak tekinthető.A közhiedelem szerint ez a... Tovább

Szalajka-völgy

Szalajka-völgy: A Szalajka-völgy Szilvásváradon található. A Bükk-vidék egyik legszebb, a... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Hírek Kirándulás Külföld Szórakozás Utazás
X
Kövess minket facebookon!